هواساز چیست؟ بررسی فنی و کاربرد انواع هواساز تهویه نگار-بتا تهویه

با گذشت سالها، فناوری برای استفاده بهتر از انرژی و پیروی از دستور کار سبزتر در حال پیشرفت است. در نتیجه سیستم حجم هوای متغیر محبوب است زیرا بسته به نیاز، می توان حجم هوای تخلیه شده را تغییر داد. اگر بار سیستم و بار حرارتی کم باشد، سرعت فن کم و اگر بار زیاد باشد فن سرعت خود را افزایش می دهد. عملکرد فلیترهای کربن اکتیو، الکترو استاتیک به این صورت است که با استفاده از جذب ذرات گاز و بخار در حد میلیون و یا حتی در حد بیلیون است. این فیلترها می توانند در جذب و حذف دود سیگار و آلاینده هایی از این دست بسیار موثر باشند.

هواساز مدل هایژنیک

این این دلیل است که دستگاه های تهویه هوا رطوبت را از هوای داخل اتاق می گیرند و آن را کاهش می دهند. دستگاه هواساز با حذف هوای گرم از داخل خانه و پمپاژ آن به بیرون کار می کند، در حالی که هوای خنک را به داخل اتاق باز می گرداند و دما را کاهش می دهد. وقتی مایع تبدیل به گاز می شود، گرما را جذب می کند و اصولاً عملکرد آن ها اینگونه است.

مانا تهویه برای مردم رشت و گیلان یک برنامه خاص را طرح ریزی کرده است. به اطلاع تان می رسانیم ارائه انواع دیگ چگالشی در رشت و گیلان به واسطه تلاش های شبانه روزی مهندس گمین چی به ساده ترین شکل ممکن صورت گرفته است. نتیجتا اشک بود را به کناری می گذاریم بیان می کنیم که می توانید انواع بویلر در رشت و گیلان را با ورود به سایت مانا تهویه نقش جهان خریداری فرمائید. از آوار سخن گفتیم در انتهای این متن و تماسی که نمی بایست برقرار می شد زیرا که هم اینک اهمیتی فراوان یافت پول. اما می بایست توجه داشت که محاسبه ظرفیت هوادهی لازم، بستگی به کاربرد این سیستم دارد. اینکه هواساز برای تأمین نیاز سرمایشی و گرمایشی پروژه بکار می رود یا هدف از بکارگیری آن صرفا تغذیه هوای تازه می باشد.

هنگام تعیین یک AHU، اولین نکته ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که آیا پروژه باید مسیر طراحی سفارشی را انتخاب کنید یا پیشنهاد استانداردتری را انتخاب کنید. در حالی که یک AHU سفارشی قادر به ارائه نتایج متناسب با شرایط خاص سایت است، واحدهای استاندارد می توانند تعدادی از مزایا را ارائه دهند. با توجه به اینکه بسیاری از ساختمان‌های جدید به طور فزاینده‌ای عایق‌تر می‌شوند تا خروج گرما را کاهش دهند و در نتیجه هزینه‌های انرژی را کاهش دهند، هوای ساختمان به احتمال زیاد کهنه می‌شود و برای مدت طولانی‌تری باقی می‌ماند. این هوای کهنه نه تنها برای کارکنان و بازدیدکنندگان، بلکه برای بافت ساختمان نیز خطرناک تر می شود، زیرا هوای کهنه به طور بالقوه باعث رشد کپک ها و مشکلات تراکم می شود. هواساز به لحاظ نوع کاربری و در بیانی دیگر به لحاظ محیط تامین هوا به دسته بندی های متنوعی تقسیم می گردد .

بنابراین محاسبه ظرفیت هوادهی را در دو حالت می توان بررسی کرد. محاسبه ظرفیت هوادهی هوارسان جهت تأمین نیاز سرمایشی و گرمایشی پروژه. هنگام خرید هواساز ابتدا کافی است بار برودتی و گرمایی پروژه براورد شود.

در شرایطی که ارتفاع محل پروژه نسبت به سطح دریا زیاد باشد، بایستی عددی را به عنوان ضریب تصحیح در طرف دوم روابط فوق ضرب نمود. به این علت که هرچه از سطح دریا فاصله بگیریم، چگالی هوا کاهش می یابد. چنانکه تقریبا به ازای هر دو هزار و پانصد فوت ارتفاع سه درصد چگالی هوا کم شده و بایستی ضریب تصحیحی معادل نود و هفت صدم را در نظر بگیریم. کلیه مراحل طراحی، مدل‌سازی، ساخت و تست دستگاه‌های هواساز توسط مهندسین شرکت مهتاب گستر انجام می پذیرد.

دیگ چگالشی و بویلر نیز به مانند چیلر، مینی چیلر، روف تاپ پکیج، هیت ریکاوری، دستگاه هواساز، و … مانا تهویه تلاش گرده تا بتواند انواع دیگ چگالشی در تهران را به تهرانیان عزیز ارائه دهد. به همین ترتیب می توانید دیگر نمونه های بویلر در تهران را نیز در این سایت تخصصی مشاهده فرمائید. برای در اختیار داشتن جدیدترین نمونه های دیگ چگالشی در تبریز می توانید با تیم ما تماس حاصل کنید. انواع خاص بویلر در تبریز نیز به شما ارائه شده است در سایت مانا تهویه. رشت و گیلان برای تمامی ایرانیان مملو بوده است همیشه از خاطره.

با توجه به اینکه اکثر بیمارستانها مشکل تهویه دارند در بازرسی های انجام شده سوالات متعددی در خصوص نحوه بروزرسانی سیستمهای تهویه می پرسند. به این معنا که بخشی از هوا از بیرون و بخشی از هوای برگشتی داخل فضا تامین میگردد. این نوع از ایواشرها مخصوص تهویه هوای سوله های صنعتی، تهویه هوای انبار، سالن های بزرگ تولیدی، ورزشی و … میباشد. قبل از خرید AHU باید به دقت در مورد نیازهای خود فکر کنید زیرا خرید واحدی که به طور خاص برای استفاده خاصی طراحی شده است به سرعت بخشیدن به روند نصب و قابل اعتمادتر شدن کمک می کند. اگر بخوایم برای باز بودن درب اتاقی که HVAC کار میکنه و برای افت فشار هوا سیگنالی داشته باشیم چه کاری باید انجام بدید و چه تجهیزی رو پیشنهاد میدید.

در واقع استفاده از این نوع سیستم تهویه تأثیر بسیار زیادی در تهیه هوای سالم و رطوبت مورد نیاز به منظور رفع شرکت بتا تهویه خشکی هوا دارد. به نوعی می توان گفت هواساز ایرواشر نقش بسیار مهمی را در تنفس هوای مطبوع ایفا می کند. در این مقاله تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا توضیحات جامع و کاملی پیرامون مبحث دستگاه هوا ساز چیست ارائه دهیم. به همین منظور، به عناوین مختلفی هم چون انواع دستگاه هواساز، نحوه عملکرد دستگاه هواساز، کاربرد دستگاه هواساز، خرید دستگاه هواساز، قیمت دستگاه هواساز و … اگر احساس می کنید هنوز با هواساز به صورت کامل آشنا نشده اید و یا در درک مفاهیم بعضی از قسمت ها، کمیتتان لنگ می زند، تلفن خود را بردارید و به ما زنگ بزنید. طی یک مکالمه تلفنی کاری، تمامی ندانسته های شما را برطرف خواهیم کرد و به شما خواهیم فهماند که دستگاه هواساز چیست.

  • این سیستم خانگی عموما براساس متراژ کلی محیط مسکونی و تعداد بخش های هوادهی طراحی می گردد .
  • در واقع نوعی هواساز معمولی با ظرفیت هوادهی نسبتا پایین است که در سقف کاذب و داخل ساختمان قرار می گیرد.
  • سپس با توجه به روابط و فرمول های موجود می توان حجم هوادهی مورد نیاز را محاسبه نمود.
  • و از طرف دیگر استاندارد US DOE است (استاندارد آمریکا) باید ۹۹.۹۷ درصد ذراتی با قطر ۰.۳ میکرون را فیلتر کند.
  • اگر احساس می کنید هنوز با هواساز به صورت کامل آشنا نشده اید و یا در درک مفاهیم بعضی از قسمت ها، کمیتتان لنگ می زند، تلفن خود را بردارید و به ما زنگ بزنید.
  • برای استعلام دقیق قیمت و هزینه ها با مشاوران فروش هواساز مانا تهویه تماس بگیرید.

هواساز چیست؟ بررسی فنی و کاربرد انواع هواساز تهویه نگار-بتا تهویه

ما از دستگاه هواساز استفاده می کنیم تا اعمالی مثل تنظیم دمای، کنترل سرعت توزیع هوا، فیلتر شدن هوا و مشخص شدن درصد رطوبت آن تعیین گردد. هوای کنترل شده می تواند وارد ساختمان، سوله، آپارتمان مسکونی یا هر محیط مد نظر دیگری بشود. به سبب همین تفاوت های مکانی است که انواع دستگاه هواساز معنا خواهد گرفت. گمان مبرید که فقط یک نوع دستگاه هواساز با یک سری مشخصات از پیش تعیین شده تولید می گردد و بعدا از همان در تمامی زمینه های کاری استفاده می شود. اصلا و ابدا این طور نیست و دستگاه هیا متفاوت با کاربری های متفاوتی وجود دارد.

دستگاه هواساز هایژنیک