نحوه تایپ و جای علامت اتساین @ در کیبورد ویراستار

در این مرحله پاپ آپی برای شما نمایش داده میشود که شمامیتوانید از میان گزینه های پیش رو کیبورد مجازی مورد نظر را انتخاب کنید. راه دیگری برای غیرفعالسازی کیبورد مجازی وجود دارد که شما میتوانید با فشار دادن کلید ترکیبی Windows و R و باز شدن پنجره Run عبارت regedit را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید. غیر فعال شدن کیبورد در کامپیوتر و لپ تاپ، هم می‌تواند به دلایل سخت افزاری رخ دهد و هم عوامل نرم افزاری در وقوع آن، تاثیر داشته باشند. رفع این مشکل، ممکن است مقداری زمان‌گیر باشد؛ زیرا نیاز به آزمون و خطا و تست کردن عوامل متعددی دارد.

نکات مهم خرید کیبورد کامپیوتر

اگر کیبورد شما حرف پ را نمی نویسد برای تایپ حرف پ در کیبورد لب تاب شما باید اول ببینید که سیستم شما حرف پ دارد یا نه. برای انجام این کار عبارت on-screen keyboard را در کادر جستجوی ویندوز بنویسید و از لیست نتایج on-screen keyboard را انتخاب کنید. با کلیک کردن دکمه های Alt+Shift کیبورد را به حالت فارسی ببرید و ببینید حرف پ دارد یا نه.

پس پشتیبانی نرم‌افزاری کیبورد گیمینگ،یکی از مسائلی است که هنگام خرید باید به آن توجه کنید. قیمت کیبورد کامپیوتر به عوامل متعددی بستگی دارد؛ از کیفیت ساخت گرفته تا قابلیت‌ها و امکانات اضافه و برند سازنده در تعیین قیمت این محصول تأثیر دارند. یکی از مشکلات رایجی که کاربران با آن رو به رو هستند غیر فعال شدن کیبورد لپ تاپ میباشد. برای فعال کردن کیبورد لپ تاپ باید از قسمت Device Manager برای رفع مشکل اقدام کنید.

اگر صفحه‌کلید شما کار نمی‌کند یا در سیستم شما تشخیص داده نمی‌شود، کابل را از کیس جدا کرده و دوباره وصل کنید. اگر کیبورد ویژگی خاصی دارد، باید نرم افزار و درایورهای کیبورد را نصب کنید. برخی از کیبوردهای USB پیشرفته‌تر (مانند کیبورد USB گیمینگ) دارای دو کابل USB هستند. یکی از این کابل‌ها برای کیبورد و دیگری برای پورت‌های USB روی کیبورد برای سایر دستگاه‌های USB است. اگر فقط به کیبورد نیاز دارید، کافیست یکی از این کابل‌ها را متصل کنید.

  • به دلیل این که کلیدها به سادگی تصویر سازی شده‌اند آن‌ها نمی‌توانند زمانی که لمسش می‌کنند آن را حس کنند.
  • این نوع صفحه کلید بلوتوثی محصول شرکت اپل است و به صورت خودکار به کامپیوترهای مکینتاش متصل می‌شود.
  • زیرا کیبوردهای گیمینگ، با امکاناتی خاص و ویژه‌ی بازی‌های کامپیوتری طراحی شده‌اند.
  • یکی دیگر از کاربرد های کیبورد ویندوز این است که اگر صاحب لپ تاپ های ۱×۲ باشید میتوانید با فعال کردن کیبورد لپ تاپ از طریق کیبورد روی صفحه کامپیوتر تایپ سریع تر و راحت تری را تجربه کنید.
  • همچنین روی بدنه‌ی این کیبورد پورت USB تعبیه شده که به کاربر این اجازه را می‌دهد که وسایل جانبی‌اش را مستقیماً به آن وصل کند.

گاهی اوقات برای ثبت علامتی خاص نیاز به فشردن چند دکمه همزمان می باشد. با فشار دادن کلید تب می توانید مکان نما را در یک لحظه چند فاصله به جلو ببرید.

درایور دستگاه[ویرایش]

منتشر شده در
دسته‌بندی شده در اخبار