سئو چیست؟ SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

سئو چیست؟ SEO یا بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو

اما نترسید… قرار نیست از فردا یک برنامه روزانه برای اِعمال 200 فاکتور سئو روی وب سایت خود داشته باشید و کل زمانتان را صرف آن کنید. بیشتر این فاکتورها صرفا نیاز به یک بار پیاده سازی داشته و بعد از اینکه روی سایت شما اعمال شوند، نیاز به فعالیت دوباره در موردشان ندارید. شما می‌توانید در روند آموزش سئو، طی جلسات کوچینگی که با آقای دهقانی خواهید داشت، نکات بسیاری را در مورد سئو سایت‌های مختلف دریافت کنید. اگر بخواهیم این قضیه را از دید آماری ببینیم، باید گفت اکنون بیش از 7 میلیارد انسان در زمین زندگی می کنند و تعداد وبلاگ ها نیز چیزی در حدود 1 میلیارد عدد است. با یک حساب و کتاب کوچک، به خوبی می توان فهمید رقابت پادکست 1420 برابر کمتر از وبلاگ نویسی است.

شاید شما با این کار افزایش رتبه موقتی را مشاهده کنید، اما از دید گوگل بک لینک هایی تاثیر گذار هستند که به صورت طبیعی و تنها با هدف ایجاد ارتباط بین محتواهای مشابه ایجاد شده باشند. متن جایگزین توصیفی از تصویر در هنگام عدم بارگذاری آن را به نمایش می گذارد. همچنین متن جایگزین موجب نمایش بهتر وب سایت در نتایج جستجوی تصویری می گردد. بله؛ شبکه های اجتماعی بر روی سئو اثر گذار هستند و محتوایی که قابلیت اشتراک گذاری بیشتری دارد، لینک های بیشتری از این پلتفرم ها دریافت کرده و این مسئله از دید موتورهای جستجو به معنای کیفیت بالای محتواست.

آنالیز تخصصی سئوکار

افزونه هایی برای اضافه کردن این بخش به سایت وجود دارد ولی آشنایی کافی برای معرفی به شما را نداریم. مطمئن نیستم که با ویژوال کامپوزر امکان اضافه کردن آن وجود داشته باشد. این حملات و بازدیدها مستقیما بر سئو شما تاثیرگذار نیستند ولی اگر موجب فشار بر سرور و قطع شدن سایت شما شوند میتواند تاثیر منفی زیادی داشته باشد.

  • شما باید در موضوعی که در مورد آن می نویسید متخصص باشید و در هنگام نوشتن محتوا آن را ثابت کنید.
  • پیمایش خوب یک وبسایت، برای بازدید کنندگان سایت و نیز کرالر‌ها، پیدا کردن چیزی که می‌خواهند را راحت و آسان می‌کند.
  • این موضوع نیز دلیلی برای دقت بیشتر در هنگام انتخاب متخصص سئو می باشد.
  • از طرفی کسب رتبه برتر در گوگل بیانگر اعتبار بیشتر برای کسب و کار است و طبق امار بسیاری از افراد روی تبلیغات کلیک نمی‌کنند.

سلام دوست عزیز
این مشکل تاثیری بر سئو سایت شما ندارد و بعد از مدتی گوگل متوجه حذف این صفحات از سایت شما میشود. سلام وقت بخیر ، ممنون از سایت خیلی خوبتون
ببخشید من داخل یک سایت با الکسا200 دوره های آموزشی تدریس می کنم ، کلمه کلیدی اصلی که می خواستم باهاش توی گوگل بیام صفحه اول ، همون عنوانم بود. آیا گوگل پنالتی شدیم؟ و چقدر طول میکشه گوگل دوباره منو بیاره بالا و از پنالتی خارج شم. الان یک ماه گذشته هنوز هیچ کجای گوگل تو اون عنوان نیستم مگه اینکه اسم سایت رو کنار عنوانم بزنید.

Sitewide Links چگونه لینک‌هایی هستند و چه تاثیری بر سئو‌ی سایت شما دارند؟

بنابراین وقتی به سراغ این فرمت‌های غنی‌تر می‌روید، لازم است از تگ‌های متای مناسب نیز استفاده کنید تا هم گوگل و هم افرادی که از مشکلات مربوط به بینایی رنج می‌برند، موضوع محتوا را متوجه شوند. علاوه بر این می‌توانید نسخه‌ای متنی از همان تصاویر و ویدیوها داشته باشید تا نظر کاربران علاقه‌مند به مطالعه را نیز جلب کنید. گوگل ادعا می‌کند که «استاندارد‌های بسیار بالایی» در قبال کیفیت چنین صفحاتی دارد، زیرا محتوای YMYL بی‌کیفیت می‌تواند به شکلی مستقیم بر سلامت خواننده تاثیر بگذارد.

از کجا و چطور سئو یاد بگیریم؟