دکوراسیون داخلی ویلا

پیش از شروع مبحث طراحی ویلای کوچک باید با تعریف ویلای کوچک آشنا شویم، اینکه ویلای کوچک جزء کدام دسته از ویلا ها محسوب می گردد. برای طراحی داخلی شرکت علاوه بر بهره مندی از سبک های طراحی که به صورت مفید و مختصر توضیحاتی در مورد هر کدام ارائه داده ایم، لازم است به نکاتی توجه کرد که رعایت آن ها در تمامی سبک های طراحی جزء نکات ضروری محسوب می شود. پلکان خانه های دوبلکس از قسمت های مهم و جزء لاینفک این خانه ها می باشد. آنچه مهم است این است که در داخل چه اتفاقی می افتد. این بخشها به دلیل پیوند هر چه بیشتر افراد با طبیعت طراحی میشوند بنابراین در دیزاین کلی باید این بخشها جایگاه ویژهای داشته باشند. اگر تمایل به دیزاین و طراحی دکوراسیون منزل خود و تبدیل آن به یک واحد دوبلکس دارید، منطقی ترین گزینه مشورت با افراد حرفه ای و پیمانکاران با تجربه در این خصوص است. اهمیت این تعادل در آنجاست که طراحی نمای ساختمان بایستی با بافت محله و منطقهی اطراف آن ترکیب مناسبی داشته باشد تا به زیبایی آن افزوده شود. بلکه منظره اطراف را زیباتر از قبل خواهد کرد.

مسلما هر چه مساحت خانه دوبلکس بیش تر باشد، طراحی داخلی آن نیازمند وقت و هزینه بیش تری است و به خاطر وسعت فضا، مصالح بیش تری نیز در اجرا مورد نیاز خواهد بود. این خانه ها معمولا به شما حس زندگی در یک فضای پر نور و دلباز را می دهند که مساحت زیادی دارد. این خانه ها با توجه به دو طبقه بودن، فضای بیش تری در اختیار شما می گذارند و مسلما طراحی و اجرای چنین فضای بزرگی نیاز به وقت و هزینه بیش تری دارد. به همین دلیل پیش از شروع طراحی باید مشخص کنید که دقیقا به چه نوع فضاهایی نیاز دارید و بر اساس آن به پیش روید. نیاز های شما و ایده آل هایتان از یک ویلای رویایی به کمک تخصص ما در طراحی و ساخت ویلا ، در دفتر معماری ایماژ یک اثر هنری را تولید میکند که منحصرا متعلق با شما میباشد. طراحی داخلی ویلا طراحی داخلی ویلا عبارت است بهبود سلامت روانی و فیزیکی فضاهای داخلی در جهت انجام دادن فعالیت های روزانه. اولین حالت در طراحی ویلا دوبلکس قرار دادن فضا های عمومی در طبقه پایین و فضا های خصوصی در طبقه بالا میباشد.

دلیل این کار این است که به راحتی بتوان مواد غذایی خریداری شده را به داخل آن حمل کرد و به آسانی مواد زائد را از آن خارج کرد. استفاده اندک از هالوژن ها و کنافکاری ساده سقف، به این دلیل صورت گرفته، که از شلوغی و هرج و مرج در فضا جلوگیری شود. دوبلکس مدرن جهت گیری، مساحت و ارتباطات فضاهای داخلی ویلا را تعریف میکند.ویلا باید بر مبنای ایده طراحی و سایت پلانی صورت پذیرد که حاوی توپوگرافی زمین است.بهتر است در ابتدا با دیدن نمونه پلانهای ترسیم شده توسط گروه طراحی ما آشنا شوید.سپس یک لیست از فضاها و خواستههای خود را تهیه کنید و در اختیار ما قرار دهید.قرار است شما در این ویلا زندگی کنید پس علاوه بر مسائل تکنیکی، باید راحتی و رفاه شما نیز در نظر گرفته شود.

یادتان باشد که نور نقش مهمی د زیبایی فضای داخلی ویلا دارد و برای ویلاهای با متراژ بالا این موضوع از اهمیت بیشتری برخوردار است. زیبایی و فرم ساختمان در طراحی مدرن درجه دوم اهمیت قرار میگیرد.زمانی میتوان طراحی ویلای مدرن را موفق دانست که همه فضاها به خوبی با نیازهای کاربران مطابقت داشته باشد و بر اساس سبک زندگی و سلیقه آنها طراحی شده باشد.در طراحی ویلای مدرن همه چیز باید کاربردی و عملکردی باشد. طراحی ویلای مدرن مجموعه ای از انتخاب هاو طراحی ها می باشد که در حین زیبا و شیک بودن از نظر هزینه و مالی مقرون به صرفه بوده و بتواند زیبایی و راحتی ویلا را بالا ببرد. برای حصول نتیجه بهتر پس از خرید زمین توصیه میشود تمام آنچه از یک ویلا در ذهن دارید را با یک گروه طراحی در میان بگذارید تا با توجه به ویژگیهای زمین طرح مناسب برای شما طراحی شود.

به عبارت دیگر، اگر دو طبقه یک خانه به وسیله پله داخلی با هم در ارتباط باشند، خانه مورد نظر دوبلکس است. در صورتی که چنین قصدی دارید، باید موضوع را با آرشیتکت خود در میان بگذارید تا پلان خانه را طوری طراحی کند که ورودی ها مجزا باشند و ساکنین دو طبقه برای هم مزاحمتی ایجاد نکنند. طبیعتا خنک یا گرم کردن یک خانه دو طبقه در مقایسه با یک خانه یک طبقه دشوارتر است و هزینه بیش تر دارد. در طراحی خانه های دوبلکس، دو طبقه روی هم یک واحد مسکونی را ایجاد می کنند. مثلا حیاطی بسیار کوچک دارند یا از فضای موجود در حیاط به عنوان پارکینگ استفاده می کنند. بسیاری از خانواده ها برای دکوراسیون داخلی منزل خود از ایده های فرانسوی استفاده می کنند بدون اینکه دقیقاً اطلاع داشته باشند ایده های آن ها چقدر جذاب است. همه روزه روش های جدیدتر و فناوری های پیشرفته تری برای اجرای نما ارائه می شوند که باید از آن ها خبر داشت. به همین دلیل سعی کنید در انتخاب آن همه چیز را به خوبی تنظیم کنید. البته به دلیل هزینه های بالا، این خانه ها کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما اگر مورد استفاده قرار گیرد باید حساب ویژه ای برای طراحی داخلی خانه باز کرد.

راه پله ها از مهم ترین بخش های طراحی خانه های دوبلکس به شمار می روند، چون نقش خیلی مهمی در تقسیم فضا و ایجاد سیرکولاسیون عمودی بین دو طبقه دارند. انتخاب رنگ مناسب و یا کاغذ دیواری هماهنگ با دیگر اجزای آشپزخانه نقشی مهم در زیبایی آشپزخانه دارد. دلیل اینکه استقبال فراوانی از این امر گشته، بدین جهت ست که مکانی مملو از سکوت و زیبایی برای کسب آرامش و استراحت به دور از دود و دم و شلوغی شهرهای بزرگ، فراهم خواهد شد. امروزه در دنیا مصرف انرژی و سازگاری آن با محیط زیست امر بسیار مهمی است. انتقال سر و صدا: شاید اولین عیب خانه های دوبلکس این باشد که سر و صدا در آن ها به راحتی انتقال پیدا می کند. یکی از مواردی که شاید در مقالات دیگر بخوانید موضوع عدم اختلاف سطح ویلا فلت یک طبقه میباشد که این موضوع کاملا غیراصولی و نادرست میباشد .

در طراحی دکوراسیون داخلی ویلا برای نورپردازی مناسب میتوانید از پنجره های بزرگ کمک بگیرید که نور طبیعی خورشید را به راحتی وارد محیط کنند. در بحث طراحی اتاق خواب های یک خانه دوبلکس، بهتر است وجود تراس را در نظر بگیرید. به طور کلی، اگر نمی خواهید هزینه زیادی برای اجرای خانه دوبلکس خود متحمل شوید، بهتر است سبک های ساده گرا مثل سبک مدرن و مینیمال را انتخاب کنید. افراد زیادی هستند که آرزوی داشتن یک خانه دوبلکس را در ذهن خود می پرورانند. شاید برخی افراد هنوز تعریف درست و دقیقی از خانه دوبلکس نداشته باشند. ممکنه تصور کنید شوخی هست اما متاسفانه برای عده زیادی از افراد تبدیل به یک دردسر جدی میشه! در خانه های دوبلکس، مدل های گوناگونی از پله برای ایجاد ارتباط بین طبقه پایین و بالا به کار می روند.

بهتر است ابتدا با انواع سبک ها آشنایی پیدا کرده و سپس تصمیم بگیرید. اگر خانه تان بزرگ است، حتما در ورودی آن یک قسمت به شکل لابی یا فضای تقسیم در نظر بگیرید و آن را به عنوان فیلتر ورودی خانه مورد استفاده قرار دهید. آن ها می توانند به یک فضای بسیار جذاب و کاربردی تبدیل شوند که از دیزاین و طراحی به خصوصی برخوردارند. حفظ حریم خصوصی: اولین نکته ای که خانه های دوبلکس را به یک انتخاب ایده آل تبدیل می کند، وجود حریم خصوصی در آن هاست. در طراحی داخلی ویلا فضای نشیمن را میتوان به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم بندی کرد. انواع مختلفی از طراحیها برای طراحی ویلا طراحی ویلا شمال مدرن وجود دارد. این خانه ها برای افرادی که بچه های کوچک دارند یا افرادی که مسن تر هستند، زیاد مناسب نیستند. این که چه سبکی را برای طراحی خانه دوبلکس بزرگ یا کوچک خود انتخاب می کنید، کاملا به سلیقه خود شما بستگی دارد و تا حدودی نیز از بودجه ای که در نظر گرفته اید، تاثیر می پذیرد. انتخاب رنگ برای طراحی داخلی خانه های دوبلکس نیز تا حد زیادی به انتخاب سبک بر می گردد. همان طور که در عکس های زیر می بینید، این خانه ها برای سرگرمی و ورزش ساکنانشان، بخش های مخصوصی برای فیلم دیدن، بازی کردن، شنا و بدنسازی دارند.

از گیاهان و گل های خاص برای تزئین ویلا کمک بگیرید. اکنون که دریافتید خانه های دوبلکس چیست و معماری آن ها چگونه است برای بازسازی ساختمان و اجرای این طرح در خانه های خود می توانید از شرکت جهان ساخت شارین کمک بگیرید زیرا تیم شارین با افراد متخصص و حرفه ای می تواند در این زمینه بهترین ایده ها را در خانه شما به اجرا درآورد. افراد زیادی هستند که آرزوی داشتن یک خانه دوبلکس را در ذهن خود دارند. به بیان دیگر شما در سبک بوهمین می توانید به راحتی چیدمان و دیزاین لوازم و وسایل موجود در ویلا و خانه خود را تغییر دهید. سعی کنید بیشتر از رنگهای سفید، کرم، سیاه و قهوهای برای وسایل و تجهیزات قسمت پذیرایی استفاده کنید. برای آشنایی بیشتر این افراد با مفهوم دوبلکس باید بگوییم که خانه دوبلکس به یک خانه یک طبقه گفته می شود که قسمت پایینی که طبقه اول محسوب می شود به عنوان نشیمن و پذیرایی و قسمت بالا مختص اتاق خواب است و در قسمت پذیرایی یک راه پله مشترک برای دسترسی به طبقه بالا وجود دارد.

همان طور که پیش تر هم اشاره کردیم، انتخاب سبک طراحی برای خانه های دوبلکس به نظر و بودجه شما وابسته است. تلفیق این سبک ها همان سبک ترنزیشنال است. این مناطق هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که باید با انتظارات و خواسته های مشتریان تلفیق شده و همزمان بر اصول طراحی ویلا در سبک های مختلف که معرفی شدند استوار بود و رعایت نمود. برای گرفتن جواز ساخت ویلا گرفتن نقشه هوایی ویلا غالبا الزامیست. با توجه به متفاوت بودن این نوع معماری، برای طراحی خانه های دوبلکس و همچنین طراحی نمای آن باید برنامه ریزی دقیقی داشت. طراحی و ساخت ویلا شامل یک سری اقدامات اولیه به لحاظ اندازه گیری، ایجاد پلان، ایجاد طرح سه بعدی، بررسی طرح و رفع ایرادات، برنامه ریزی عملیات اجرایی و شروع به ساخت و ساز ویلا است. اصل دیگری که به رعایت آن، تاکید بسیاری شده است؛ نوع و جنس مواد به کار رفته در طراحی دیزاین باغ ویلا می باشد. یعنی در واقع مبلمان سنتی در کنار عناصر مدرن به کار برده میشوند. بهره گیری از ابزار و المانهایی نظیر آبنما در کنار حوضچهها یا استخرهای کوچک و طراحی شده، آلاچیقهای چوبی، پرچینهایی که با گیاهان مختلف و رنگین زینت داده شدهاند، سایه بانها و آفتابگیرها و ساخت باغچههای پر گل و درختکاریهای متناسب و همچنین قرار دادن باربیکیو در قسمتی از فضا، مهمترین بخش از کار طراحی و محوطه سازی تلقی میشود.